top of page
Search
  • Writer's pictureDiana H. Chero

Co robić, kiedy Wenus "się cofa"?

Od tygodnia mamy do czynienia z tzw. retrogradacją planety Wenus, kiedy to Wenus z naszego geocentrycznego punktu widzenia wydaje się poruszać w ruchu wstecznym. Ten pozorny ruch wsteczny potrwa do 29 stycznia 2022.


Jak możemy ten okres wykorzystać jak najlepiej?

Podzielę się z Wami kilkoma pomysłami, które przyszły mi do głowy na ten tranzyt...


Zastanów się, czy jest w Twoim życiu osoba, z którą chcesz odnowić znajomość?

Stereotypem retrogradacji Merkurego jest nagły powrót wszystkich ex-partnerów. Jest to zjawisko bardziej pasujące do retrogradacji Wenus, która odpowiada za związki i relacje. Niekoniecznie musimy zaraz wydzwaniać do osób, z którymi kontakty nam nie służyły. Warto zastanowić się, czy może nie zaniedbaliśmy jakiejś relacji? Możemy wyjść z założenia, że jeśli relacja byłaby dla nas dobra, to nadal by trwała, ale często dajemy też odejść dobrym rzeczom - czy to z powodu braku czasu, stresu, wstydu i niskiego poczucia własnej wartości. Możesz dojść do wniosku, że nie chcesz z nikim odnawiać kontaktów, ale zobacz, czy nie towarzyszy Ci żal, poczucie winy lub inny dyskomfort związany z relacjami, które odeszły. Nie mówię tu tylko i wyłącznie o relacjach o charakterze romantycznym, ale też o przyjaźniach i relacjach biznesowych.


Zaktualizuj Twój stosunek do tego co piękne - w Tobie, na Tobie i w Twoim otoczeniu.

Jeśli miałbyś/miałabyś zrobić chociaż jedną rzecz z tej skromnej listy, to wyrzuć przeterminowane kosmetyki oraz produkty, które już Ci nie służą. Możliwe, że ta uwaga tyczy się głównie pań, które przetrzymują stare lakiery do paznokci, tępe radełka, niepasujące odcienie szminek i podkładów, ale to nie znaczy, że panowie również nie trzymają niepotrzebnych artykułów w łazience.

Zadbaj o lustra w Twoim domu - umyj je, oczyść ich energię, może wymień? Lustra w samochodzie też się liczą

Zobacz, czy sposób, w który Twoja przestrzeń jest umeblowana i udekorowana, przynosi Ci radość i służy temu, co i jak chcesz robić? Czy potrzebujesz więcej światła lub roślinności? Nowe poduszki lub dywan? Nie musisz od razu iść na zakupy - nawet lepiej, jeśli jeszcze się wstrzymasz! Jesteśmy w fazie sprawdzania: czy to nadal działa? Jak chcę, żeby było? Jak chcę się czuć? Jaki efekt chcę osiągnąć i dlaczego akurat taki? Czego brakuje w mojej przestrzeni, a czego jest za dużo?

Nie zapomnij o Twoich szafach. Może nie potrzebujesz nowych ubrań, ale pozbyć się starych? Oddać do pralni, do naprawy, sprawić sobie lepsze żelazko lub parownicę? Może potrzebujesz lepszego systemu na przechowywanie Twoich ubrań? Czy to, co masz w szafie, nadal oddaje osobę, którą jesteś lub chcesz się stać? A może próbujesz przebierać się za kogoś, kim nie jesteś lub już nie chcesz być? Czy Twoje ulubione ubrania służą Twojej wygodzie i Twoim celom, czy tylko wygodzie? Czego masz za dużo, a co przydałoby się dokupić? Czy nosisz ubrania w swoim aktualnym rozmiarze? Czy dbasz prawidłowo o Twoje buty?


Spójrz na Twoją relację z finansami i budżetem.

Finanse pokazują nam mnóstwo rzeczy: nasze poczucie własnej wartości, zaufanie do świata, zdolność kreacji, relacje z rodzicami/relacje ze Źródłem, aspekt przyjmowania i dawania, spłacanie długów karmicznych itd. Zarabianie pieniędzy to jedno, ale wokół pieniędzy dzieje się o wiele więcej.

Czy masz porządek w portfelu? Czy masz portfel, który Ci służy, a jednocześnie Ci się podoba?

Jaka jest relacja między Tobą, a osobami i systemami zaangażowanymi w Twoje finanse? Mówię tutaj o rodzinie, pracodawcy, klientach, księgowym, Twoim banku. Jakie tam są emocje i dyskomforty? Jakie tam są przekonania i wzorce?

Przyjrzyj się Twoim wydatkom w minionym roku i zobacz, za co czujesz wdzięczność, a gdzie czujesz poczucie winy lub straty. Co chcesz zmienić w sposobie, w jaki obchodzisz się z finansami i dlaczego akurat to? Nie podejmuj działań z pozycji poczucia winy lub straty. Czy możesz szczerze czuć wdzięczność za wszystko, za co zapłaciłeś/aś w 2021? Jeśli nie, przyznaj to - nie namawiaj się do niczego. Mów sobie prawdę. Potem uzdrów emocję i zobacz, czy prawda nadal jest taka sama.


Odszukaj to, co kiedyś sprawiało Ci przyjemność.

Może właśnie teraz jest pora wrócić do starego hobby - czegoś, co zarzuciliśmy lub z czego "wyrośliśmy". Pora wyjąć stare płyty i odsłuchać piosenki, które kiedyś nie opuszczały nas na krok. Co sprawiało Ci przyjemność 5, 10, 20 lat temu? Czy było to dla Ciebie zdrowe? Może zamieniłeś/aś jedną niezdrową przyjemność w inną? Może coś z Twoich starych hobby sprawi, że na nowo odkryjesz w sobie ogień do działania lub spokój i brak potrzeby działania. Ustal sobie intencje, aby wróciło do Ciebie to, co będzie teraz dla Ciebie najkorzystniejsze.


Do czego teraz nie zachęcam, ale też Was nie powstrzymam... Wstrzymałabym się ze zmianą stylu ubioru lub fryzury. Raczej nie zachęcam do rozrzutności ani impulsywnych zakupów. Zamiast retail-therapy zapraszam na sesję Zalecam też rozwagę w kwestii wyżej wspomnianego odświeżania kontaktów - ważna jest autorefleksja i wzięcie odpowiedzialności za stan naszych relacji oraz to, jak się potoczyły w przeszłości.

Niektórzy odradzają zawieranie nowych znajomości w tym okresie, ale que sera, sera. Pewne relacje mają przyjść w danym okresie, aby zapewnić nam doświadczenia, które są nam potrzebne i które jako Dusze sami sobie zamówiliśmy. Jeśli ktoś ciekawy się pojawi, nie trzeba zaraz mówić "wróć w lutym, bo teraz Wenus jest w retro" (zwłaszcza, że potem nastąpi retrogradacja Merkurego, więc jakbyśmy mieli ze wszystkim czekać na sprzyjającą astrologię, to moglibyśmy z domu nie wychodzić, a i w domu zdarzają się wypadki).


Zapraszam na sesje indywidualne: sesje pracy z Duszą techniką THL oraz astrocoaching.

booking@spiritualcoaching.eu13 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page