top of page
Search
  • Writer's pictureDiana H. Chero

Koniunkcja Słońca i Neptuna w Rybach

Zapowiada się zaczarowany weekend! Słońce co raz bardziej zbliża się do mistycznego Neptuna i przez następne kilka dni będziemy mogli odczuć w powietrzu więcej magii, łatwiejszy dostęp do Źródła/Boga, do uniwersalnej prawdy i miłości. Sny mogą być bardziej wymowne, wglądy intensywniejsze, zasłona między tym co realne a eteryczne cieńsza niż zazwyczaj.


Taki tranzyt zdarza się raz w roku, więc dobrze go wykorzystać. Jak go wykorzystać? Na odbudowanie i pogłębienie naszego kontaktu z Duszą i Źródłem, z tym co "boskie" i "nieskończone". Dla każdego z nas będzie to wyglądało inaczej: poprzez medytację, modlitwę, spacer i kontakt z przyrodą, kontakt z innymi ludźmi, śpiew, taniec, boskie nic nie robienie, siedzenie w słońcu i delektowanie się byciem niczym i wszystkim jednocześnie.


Warto pamiętać o tym, żeby nasze czynności nie przybrały formy eskapizmu. W piątek 11 marca Księżyc wejdzie w znak Raka i możemy chcieć szukać ciepła i komfortu, wycofać się, lizać własne rany i kocykować (czyli siedzieć w cały dzień w kocyku). Jeśli szukamy otuchy dla strudzonej duszy, udajmy się do najbliższej rzeczki czy jeziora - ten weekend może być bardzo "wodny", więc kontakt z tym żywiołem przyniesie ukojenie. Ewentualnie relaksująca kąpiel...


Możemy mieć wrażenie, że jednocześnie odgrywają się dwie równoległe i sprzeczne rzeczywistości, ale nie zawsze będzie to dla nas namacalne. Dlaczego? W znaku Wodnika przebywają obecnie Mars, Wenus i Saturn. Wenus siedzi trochę jak między młotem a kowadłem w domu, w którym gospodarzem jest Saturn. W Wodniku zatem impreza jest nieco sztywna, zaś w Rybach mamy istny seans (filmowy i/lub ezoteryczny). Obie imprezy siebie nie widzą, ponieważ są w tzw. awersji - kiedy planety przebywają w sąsiadujących znakach zodiaku, znajdują się w swoim martwym polu. Trudno jest dojść do porozumienia z kimś, kogo się nie widzi i nie ma się z nim wspólnego mianownika (Wodnik i Ryby nie podzielają żywiołów ani jakości). Inną rzeczywistość znajdziemy w naszym pobliskim parku, a inną w ekranie telewizora. Tak jak powtarzałam podczas naszej ostatniej wspólnej medytacji "W tym ogromnym Wszechświecie jest miejsce na wszystko." Wykorzystajmy tę świadomość do tworzenia tego, co do tej pory zdawało się być poza naszym zasięgiem - czynem, słowem, myślą, wibracją.


Na ten nadchodzący weekend życzę nam większej świadomości tego co boskie w nas samych.


Pozdrawiam,


kontakt: booking@spiritualcoaching.eu

•••

Dzień z Duszą, warsztaty w Szczecinie, 19 marzec: https://sklep.goldenratio.org.pl/dzien-z-dusza-marzec2022Kompletny Kurs "Certyfikowany Przewodnik THL", 1. edycja początek 27 kwiecień: https://sklep.goldenratio.org.pl/THL-kompletnykurs
11 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page